محل تبلیغات شما

سعی در این دارم که با بهره گیری از واژگان بی جان جاندار ترین فداکاری جهان را توصیف کنم ؛ فدا کردن جان به هدف آزادی ، استقامت ، حفظ سرزمین و ارزش های جامعه ؛ به شخصه برایم بسیار آموزنده و ارزشمند است ، دیدن افرادی با آرزوها و علایق بسیار که با این وجود تمامِ خویش را صرف پاسداری از خانواده ای به نام "ایران" کردند ؛ من نامش را شرافت میگذارم ، بی شک نامش غیرت است

اندوهی که از درگذشت شهدایمان به جا ماند کماکان ابرهارا نیز میگریاند اما به ما آموخت که عقاید ، اهداف و سرزمینمان در مقابل دشمن بعضا به جانمان نیز تقدم دارد

نوشته ام را با سخنان و شعری از خانم طاهره صفارزاده پیرامون دفاع مقدس به پایان میرسانم

چنـان کـه بیـشتر محققـان معتقدنـد، جنـگ بـه عنـوان یـک پدیـده‌ بــشری، از همـان ســال هــای نخستین زنــدگی بــشر در روی زمــین، بــه اشــکال مختلــف وجــود داشــته اســت؛ همچنــین اگــر دفــاعی‌ بــوده‌،آن دفـــاع بـــه عنــوان فرهنــگ و تــاریخ آن ملــت بــه ثبــت رسیده‌ است. طـــاهره‌ صــفارزاده یکــی از شـاعران بـرجـسته ای به شمار می رود کـه در زمینـه دفـاع مقـدس، جبهـه، جنـگ، شـهادت و مبـارزه و مقاومــت‌ در برابــر ظلــم و سـتم اشعار بـسیاری از خـــود به یادگــار نهاد. او از سـختی هـا و جـدایی‌ هـایی‌ کـه رزمنـدگان در جبهـه متحمـل مـی شـدند و همچنـین از دعاها و امیدهایی کـه بـدرقه‌ راهـشان‌ می شد، اینچنین می گوید: ســال‌ گذشــته‌ / ســـال رزم و جـــدایی‌ بـــود/ در جـبهــه / عـــشق و ســوز گــذر مــی‌ کــرد/ در پــشت جبهــه / دعــا/ امیــد/ در دور دســت جبهــه / تفرقــه و نومیــدی.

۱. معرفی اجمالی شهید 

۴. متنی از طرف سازنده ی وبلاگ تقدیم به شهید

۵. متنی پیرامون شهید ، از طرف یکی از بستگانشون

کـه ,، ,؛ ,نامش ,ای ,بی ,ای به ,که با ,کـه در ,رود کـه ,جبهـه، جنـگ،

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

لینک یاب|لینک گروه هالینک کانال هاتلگرام چندحرف کوتاه ودوستانه